Naprawa turbosprężarek

naprawa turbin dębica

Naprawa uszkodzonej turbiny to proces złożony i wymagający bardzo dużego zaangażowania. Nie sztuką jest bowiem usunąć uszkodzenie powierzchownie, ale nas nie interesują tego typu metody pracy. Dążymy do usunięcia awarii bezpowrotnie, dlatego też analizujemy dostarczony sprzęt kompleksowo. Sprawdzamy jaki jest stan techniczny turbosprężarki i dopiero wówczas oceniamy czy jest szansa na naprawę urządzenia, czy też bardziej opłacalna będzie wymiana sprzętu na nowy.

 

Przystępując do regeneracji turbiny dokładnie oczyszczamy poszczególne części sprzętu w specjalnej myjce ultradźwiękowej. W dalszej kolejności ma miejsce piaskowanie, szkiełkowanie - aby turbosprężarka odzyskała pożądany wygląd. Po wykonaniu tych czynności można z dokładnością i precyzją zdefiniować co było powodem awarii oraz jakie czynności podjąć, aby ją bezpowrotnie usunąć. Nie dopuszczamy do sytuacji, w której naprawa prowadzona jest w oparciu o intuicyjne stwierdzenie co było powodem uszkodzenia. Jest to bowiem działanie nieodpowiedzialne, stanowiące zagrożenie dla kierowcy, który tak zregenerowaną turbinę będzie użytkował. Nasi specjaliści diagnozę awarii opierają na faktach i wnikliwej obserwacji dostarczonego urządzenia.

 

Kończąc analizę stanu turbiny przechodzimy do dalszych czynności. Wyszczególnić tutaj należy przede wszystkim weryfikację powierzchni sprzętu, a także sprawdzenie punktów pomiarowych. Następnie przystępujemy do wyważenia na specjalnej wyważarce wałka wraz z kołem kompresji. Towarzyszy temu złożenie korpusu turbiny. Następnie konieczne jest zamontowanie nowych części - takich jak chociażby łożysko czy też pierścienie oporowe. Następuje również zamontowanie złożonego korpusu na profesjonalnej maszynie doważającej. Ten proces pokazuje nam czy konieczne będzie wykonanie jakichkolwiek poprawek. Szczegółowo testujemy sprzęt, sprawdzamy czy nie ma w nim jakichkolwiek nieprawidłowości. Przykładamy bardzo duża uwagę do weryfikacji stanu naprawianego urządzenia na każdym niemal etapie prowadzonych prac. Takie działania pozwalają nam usuwać usterki efektywnie. Dzięki temu klienci cieszą się zregenerowaną turbosprężarką prze długie lata.

 

Końcowym momentem naprawy jest doważenie turbiny na specjalistycznym stanowisku wysokoobrotowym uwzględniające prędkość do 250000obr/min. Jest to kolejny etap jakże ważnego testowania turbiny. Później odbywa się montaż końcowy.

 

Zregenerowana przez nas turbosprężarka wyposażona jest w:

- czytelną instrukcję montażu

- protokół wyważenia końcowego

- kartę gwarancyjną

 

Na każdą turbinę udzielamy 12-miesięcznej gwarancji! Dotyczy to zarówno turbosprężarek naprawionych, jak i nowych!